Laurent Simons, čudo od djeteta iz belgijskog obalnog gradića Ostend u jedanaestoj je godini života diplomirao fiziku na Sveučilištu Antwerp, javlja nizozemski javni servis NOS.
Lumenu je za postizanje summa cum laude titule sveučilišnog prvostupnika umjesto uobičajenih tri (ili četiri) trebala jedna godina.
>>>SOCOM najavio klinička ispitivanja ‘tablete protiv starenja’
“Zbilja me nije briga jesam li najmlađi,” rekao je dječak za nizozemski list De Telegraaf. “Za mene, sve je to stjecanje znanja.”
Upitan o motivaciji, Simons kaže da je u potrazi za besmrtnošću.
“U travnju prošle godine započeo sam neke tečajeve iz klasične mehanike i kvantne fizike. Odmah sam poželio znati sve o tome. Sad sam sav svoj drugi rad stavio na čekanje kako bih se u njih udubio. To je prvi djelić zagonetke u mome cilju da dijelove tijela zamijenim mehaničkim” alternativama, veli.
“Moj je cilj besmrtnost. Želim biti u mogućnosti tjelesne organe zamijeniti mehaničkima što je više moguće. Iscrtao sam kartu kako stići do cilja. To možete vidjeti kao veliku zagonetku. Kvantna fizika – studij najmanjih čestica – prvi je djelić te zagonetke.”
>>>Znanstvenici iskoristili uho skakavca za slanje signala i kontrolu robota | VIDEO
Dječak dodaje da na rješavanju enigme “želi radit s najboljim profesorima na svijetu.”
“Želim se zagledati u njihove umove i proniknuti kako razmišljaju.”
Njegov je sljedeći akademski korak magisterij fizike na Sveučilištu u Antwerpenu, dok istodobno radi i na doktoratu.
>>>Zamijećeno je samoobezglavljivanje morskih puževa od značaja za regenerativnu medicinu
Simons je srednju školu završio u 1.5 godini, sa samo osam godina.
Inače, najmlađi sveučilišni prvostupnik je Michael Kearney koji je u 1994. godini u 10 godini života diplomirao antropologiju na Sveučilištu Južne Alabame.
Pratite nas na Google vijestima
Grabancijaš djeluje s integritetom, neovisnošću i slobodom od pristranosti.